семейная юридическая служба
Василия МАСЮКА

З ким бути дитині після розірвання шлюбу?

Законом не встановлено пріорітет матері перед батьком під час розлучення у вирішенні питання “З ким бути дитині?!”. Зазвичай дитина залишається з матір'ю, але згідно сімейного законодавства, мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою.

Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов'язків щодо дитини (ст. 141 СКУ).

Тобто, як мати, так і батько, мають рівні права щодо виховання дитини  і можуть бути позбавлені такого права виключно з підстав, передбачених законом. Якщо все ж таки між колишнім подружжям виникає спір щодо того з ким із них має проживати малолітня дитина, то ст. 161 СКУ встановлює, що якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.

Під час вирішення спору щодо місця проживання малолітньої дитини беруться до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов'язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров'я та інші обставини, що мають істотне значення.

Орган опіки та піклування або суд не можуть передати дитину для проживання з тим із батьків, хто не має самостійного доходу, зловживає спиртними напоями або наркотичними засобами, своєю аморальною поведінкою може зашкодити розвиткові дитини.

Якщо орган опіки та піклування або суд визнав, що жоден із батьків не може створити дитині належних умов для виховання та розвитку, на вимогу баби, діда або інших родичів, залучених до участі у справі, дитина може бути передана комусь із них.

Якщо дитина не може бути передана жодній із цих осіб, суд на вимогу органу опіки та піклування може постановити рішення про відібрання дитини від особи, з якою вона проживає, і передання її для опікування органу опіки та піклування.

Отже, перш ніж “ділити” дитину між собою, подумайте не лише про себе, а про майбутню долю ні в чому не винного та зовсім маленького плоду вашого кохання. “Вбиваючи” шлюб, Ви позбавляєте дитину шансу зростати у повноцінній родині, а неможливість дійти згоди з ким їй залишитися може призвести до того, що дитина взагалі буде позбавлена справжнього батьківського піклування.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

­Свяжитесь с нами

Если у Вас есть вопросы, то задайте их нам, используя эту форму.

Видео

Отзывы клиентов
Отзывы клиентов
Василий Масюк на канале Интер
Вебинар семейного адвоката Василия Масюка "5 секретов гармоничных отношений в браке"
Василий Масюк о том, куда тратят деньги в браке по расчету
Василь Масюк про позовну заяву
Василий Масюк о брачном договоре
Василий Масюк о ювенальной юстиции
Василий Масюк о некоторых аспектах судебной реформы