семейная юридическая служба
Василия МАСЮКА

“Спільні договори” подружжя стосовно свого майна

Досить важливим нюансом після укладення шлюбу є розподіл майна подружжя та право на розпорядження таким майном. У статті 60 СКУ зазначено, що: майно,  набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові  на  праві  спільної  сумісної  власності незалежно від того,  що один з них не мав з поважної причини (навчання,  ведення домашнього   господарства,   догляд   за   дітьми,  хвороба  тощо) самостійного заробітку (доходу).

Вважається,  що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального  користування,  є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.

Обєктами такого майна може бути будь-яке майно, за винятком виключеного з цивільного обороту.

Як показує судова практика частими є спори, що виникають в результаті укладення договорів одним із подружжя без згоди іншого, в результаті чого, у суду, розглянувши справу, постає питання взагалі про чинність подібного договору, якщо будуть наявні підстави дійти такого висновку, адже ст. 65 СКУ зазначає:

Дружина,  чоловік розпоряджаються майном,  що  є  об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, за взаємною згодою.

При  укладенні договорів одним із подружжя вважається,  що він діє за згодою другого з подружжя.  Дружина,  чоловік має право на  звернення до суду з позовом про визнання договору недійсним як такого,  що укладений другим із подружжя без її,  його згоди, якщо цей договір виходить за межі дрібного побутового.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

­Свяжитесь с нами

Если у Вас есть вопросы, то задайте их нам, используя эту форму.

Видео

Отзывы клиентов
Отзывы клиентов
Василий Масюк на канале Интер
Вебинар семейного адвоката Василия Масюка "5 секретов гармоничных отношений в браке"
 Василий Масюк о том, почему нужно дружить с соседями
Василь Масюк про позовну заяву
Василий Масюк о брачном договоре
Василий Масюк о ювенальной юстиции
Василий Масюк о некоторых аспектах судебной реформы