семейная юридическая служба
Василия МАСЮКА

Бути чи не бути цивільному шлюбу?!

Бути чи не бути?!

На сьогоднішній день поширеними є так звані цивільні шлюби, коли жінка та чоловік проживають спільно при цьому не узаконюючи свої відносини, і це у наш час вважається досить нормальним. Стінами РАЦСу вже ходять анекдоти, що розписуються лише тоді, коли “припече” і при прийнятті заяви питають: “А Ви на якому місяці?”,- і коли наречена відповідає, що не вагітна, всі дуже здивовуються і не вірять. Подібна ситуація раніше була б неприпустимою, яка соромила б весь рід. Але сучасна молодь живе не по сімейним законам, а так, як їй заманеться, і це її право.

Та що ж собою представляє цивільний шлюб? Законодавчо немає такого поняття як “цивільний” шлюб. СКУ дає лише поняття “шлюбу” і зазначає у ст. 21, що Шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у органі державної реєстрації актів цивільного стану.

Частина 2 зазначеної статті визначає, що Проживання однією сім'єю жінки та чоловіка без шлюбу не є підставою для виникнення у них прав та обов'язків подружжя. Тобто, можна дійти висновку, що лише зареєстрованим у визначеному порядку жінка та чоловік можуть називатися подружжям та вважатися сім'єю, тим первинним та основним осередком суспільства. (ч.1 ст. 3 СКУ).

Навіщо укладати шлюб, якщо Вам і так добре живеться разом і Ви не хочете реєструвати шлюб, вважаючи це складною процедурою? Ст. 27 СКУ зазначає: Державна реєстрація шлюбу встановлена для забезпечення стабільності відносин між жінкою та чоловіком, охорони прав та інтересів подружжя, їхніх дітей, а також в інтересах держави та суспільства. Укладаючи шлюб на подружжя покладаються певні обовязки, але тим самим кожен з подружжя наділяється широким колом прав. Змусити Вас укласти шлюб неможливо, адже СКУ зазначає, що шлюб є добровільним об'єднанням і грунтується на вільній згоді жіни та чоловіка (ч. 1 ст. 23 СКУ). Проте, укладення шлюбу перш за все забезпечує стабільність відносин наречених, також варто думати не лише про себе, проживаючи у так званому, цивільному шлюбі, а й про дитину, яка народжується в такій “сім'ї”. Перш за все батьки, незалежно від того, в шлюбі вони перебувають чи ні, мають подбати про дитину, яка повинна зростати у повноцінній родині, а тому це залежить лише від Вас, бо кожна дитина має право на повноцінну сім'ю, тож не відбирайте у неї можливості стати щасливою, адже тоді щасливими станете і Ви самі.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

­Свяжитесь с нами

Если у Вас есть вопросы, то задайте их нам, используя эту форму.

Видео

Отзывы клиентов
Отзывы клиентов
Василий Масюк на канале Интер
Вебинар семейного адвоката Василия Масюка "5 секретов гармоничных отношений в браке"
 Василий Масюк о том, почему нужно дружить с соседями
Василь Масюк про позовну заяву
Василий Масюк о брачном договоре
Василий Масюк о ювенальной юстиции
Василий Масюк о некоторых аспектах судебной реформы