сімейна юридична служба
Василя МАСЮКА

Соціальна допомога одиноким матерям на дитину

Самотні матері починають отримувати допомогу на дітей з місяця, коли подавалася заява з необхідними документами, і ця допомога підлягає виплаті щомісячно до досягнення дитиною 18-річного віку включно.

 

За умови, що діти вчаться в загальноосвітньому закладі, у вищих навчальних закладах I - IV рівня акредитації та професійно-технічних навчальних закладах за денною формою навчання, виплата допомоги на дітей одиноким матерям продовжується на підставі довідки навчального закладу - до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення 23 років.

 

Документи для надання соціальної допомоги

Згідно Закону, для призначення допомоги самотніми матерями представляються такі документи: 1) заяву про призначення допомоги, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики; 2) виписка з Державного реєстру актів громадського стану громадян про державну реєстрацію народження дитини, виданий відділом реєстрації актів громадянського стану, або довідка про народження, видана виконавчим органом сільської, селищної, міської (крім міст обласного значення) рад, із зазначенням підстави внесення відомостей про батька дитини в актовому записі про народження дитини відповідно до

Сімейного кодексу України, або документ про народження, виданий компетентним органом іноземної держави, в якому відсутні відомості про батька, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку; 3) копія свідоцтва про народження дитини; 4) довідка про проживання дитини з матір'ю, видана за місцем проживання сім'ї. У разі неможливості отримати таку довідку орган праці та соціального захисту населення здійснює обстеження сім'ї за місцем проживання і складає акт із зазначенням факту проживання дитини з матір'ю. У разі якщо дитина вчиться за межами населеного пункту, в якому проживає мати, і не перебуває на повному державному утриманні, замість довідки про проживання дитини з матір'ю подається довідка з місця проживання матері та довідка з місця проживання (навчання) дитини. Усиновителі подають також копію рішення про усиновлення.

 

Виплата припиняється

Виплата припиняється в разі:

  • позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;
  • позбавлення отримувача допомоги  за вироком суду;
  • скасування рішення про усиновлення дитини або визнання його недійсним;
  • реєстрації дитиною шлюбу до досягення 18-річного віку;
  • надання неповнолітній особі повної цивільної дієздатності у випадках, передбачених законом;
  • смерті дитини;
  • смерті отримувача допомоги.

Відео

Відгуки кліентів
Відгуки кліентів
 Василь Масюк - інтерв'ю з суддею Верховного Суду
Василь Масюк на каналі Інтер
Василь Масюк про те, чому потрібно дружити з сусідами
 Василь Масюк - інтерв'ю з чемпіоном світу
Василь Масюк про шлюбний договір
Василь Масюк про ювенальну юстицію
 Вебінар сімейного адвоката Василя Масюка "5 секретів гармонічних відносин у шлюбі"