Навіщо спільний заповіт подружжя
Законодавство передбачає, що подружжя має право скласти спільний заповіт щодо майна, яке належить їм на праві спільної сумісної власності.
Особливості успадкування
У разі складення спільного заповіту частка у праві спільної сумісної власності після смерті одного з подружжя переходить до другого з подружжя, який його пережив.
У разі смерті останнього, право на спадкування мають особи, визначені подружжям у своєму загальному заповіті. Будь-який з подружжя може до дня смерті відкликати заповіт по своїй волі в тому ж порядку, в якому було складено заповіт. В даному випадку, втрачає силу і виражена воля другого з подружжя.
Відмова підлягає нотаріальному посвідченню. У разі смерті одного з подружжя нотаріус накладає заборону відчуження майна, зазначеного в заповіті подружжя.
Нюанси процедури складання
Цивільний кодекс встановлює, що заповіт, складений одним з подружжя, без скасування спільного заповіту чоловіка, недійсні. Якщо має місце ситуація, коли один з подружжя, який не відкликав спільного заповіту подружжя, становить нове або навіть кілька нових заповітів, то після його смерті всі останні не мають сили. У такому разі, буде вважатися дійсним загальний подружній заповіт, який не було анульовано, як це передбачено законом.
Після смерті одного з подружжя інший не має права змінити спільний заповіт. Він має право відмовитися прийняти спадщину за цим заповітом. Тоді, як передбачає Цивільний кодекс, майно померлого чоловіка успадковують його спадкоємці відповідно до закону. Один з подружжя, який пережив другого, набуває право на власний розсуд скласти новий заповіт.