сімейна юридична служба
Василя МАСЮКА

Перший крок отримати спадок

Втрата близької людини не обумовлює загибель усього світу і життя потихеньку потрібно буде продовжувати в уже нових обставин.

У будь-якому випадку, питання спадщини потрібно вирішити в терміни, встановлені законом, інакше життя ускладниться ще більше.

 

Сам початок

Перше, що потрібно зробити, це визначитися в своєму бажанні прийняти спадщину. Іншими словами, важливо визначитися з колом всіх тих осіб в рамках вашої спадкової черги, які висловили бажання його отримати.

Адже часто, якщо родичі добре ладнають між собою, то можна комфортно вблагати прийняття спадщину, якщо його ухвалить хтось один. Все це краще прорахувати спільно з юристом супроводжуючим спадкову справу.

 

Автоматично і за заявою

Також, в процедурі прийняття спадщини є особливості, якщо спадкоємці проживали або не проживали спільно з померлим.

Якщо проживали, то, в принципі, ніяких додаткових паперів протягом найближчих 6 місяців закон не зобов'язує робити. Спільність проживання зазвичай підтверджуватися даними про прописку спадкодавця і спадкоємця. Спадкоємець автоматично вважається таким, який спадок прийняв. У зв'язку з викладеним, зверніть на ці обставини увагу, якщо спадкодавець залишив купу боргів. Можливо, слід оформити відмову від прийняття спадщини.

У той же час, у разі, якщо спадкоємці не жили разом зі спадкодавцем, то вони повинні, перш за все, звернутися до нотаріуса із заявою про вступ у спадок.
Після цього, потрібно подати цю заяву про вступ у спадок за місцем прописки спадкодавця. Зазвичай роблять відразу ці дві дії у одного нотаріуса.

Важливо пам'ятати, що не можна вибирати нотаріуса навмання. Краще скористатися послугами тих, хто спеціалізується на спадкових питаннях, більш компетентний і дисциплінований.

Наприклад, мені на початкових етапах роботи з юридичного супроводу спадщини доводилося перевірити зазвичай близько 50 нотаріусів, в тому чи іншому місті, в якому спадкувалось майно, щоб зупинити свій погляд та парі-трійці, з якими комфортно працювати. Якщо місто маленьке, то вибирати особливо не доводиться.
документи

 

Для походу до нотаріуса нам потрібні будуть:

  • ваш паспорт,
  • ідентифікаційний код,
  • свідоцтво про смерть спадкодавця;
  • документи про родинні зв'язки (свідоцтва про народження, про шлюб) або заповіт (якщо він складався);
  • довідка з місця проживання спадкодавця.

Результатом цього першого кроку має стати наявність у ваших руках витягу про реєстрацію спадкової справи.

Це найперший крок, який необхідно, як говорив вище, зробити протягом 6 місяців для успішного проходження всіх етапів по отриманню спадщини. Якщо ж ви термін пропустили, то тоді потрібно буде звертатися до нас і будем в судовому порядку його відновлювати.

У будь-якому випадку, перший крок найважливіший. Деякі спадкоємці необачно не роблять другий крок, хоча при цьому, ніхто не може вже «поцупити» у них це спадкове майно.

Василь МАСЮК, адвокат, канд.юрид.наук

­Свяжитесь с нами

Если у Вас есть вопросы, то задайте их нам, используя эту форму.

Відео

Відгуки кліентів
Відгуки кліентів
Василь Масюк на каналі Інтер
Вебінар сімейного адвоката Василя Масюка "5 секретів гармонічних відносин у шлюбі"
Василь Масюк про те, чому потрібно дружити з сусідами
Василь Масюк про позовну заяву
Василь Масюк про шлюбний договір
Василь Масюк про ювенальну юстицію
Василь Масюк про деякі аспекти судової реформи