сімейна юридична служба
Василя МАСЮКА

Спадщина за дорученням в Україні

У попередніх статтях я вже писала про спадщину. Як вступити в спадщину, черговість спадкоємців, як успадковується житло, а також автомобіль. А ось що робити, коли немає можливості фізично особисто бути присутнім в процесі спадщини?

Або немає часу і бажання на це? Досить часто до нас звертаються люди, які хочуть прийняти спадщину, але не можу або не хочуть бути присутніми особисто при оформленні. Причини у всіх різні - від проживання в іншій країні або місті до банального -  відсутність часу на всі етапи оформлення спадщини. Словом, причини не настільки важливі, було б бажання прийняти спадщину. Благо наша країна подумала про комфорт людей і не так давно дозволила оформлювати довіреність на вступ в спадок.

Потрібно сказати, що таке нововведення дуже допомагає людям. Все що треба зробити - взяти свій паспорт та ідентифікаційний код, паспортні дані довіреної особи і піти до нотаріуса. Там дати доручення від свого імені людині, яка буде займатися вашим вступом у спадок. А краще телефонуйте нам і отримаєте компетентного юриста. Він набагато вигідніше супроводить прийняття спадщини, ніж ви особисто це будете робити, навіть з урахуванням гонорару, який Ви сплатите. Можемо навіть посперечатися на пляшку шампанського.

Так звану довіреність на спадщину може видати тільки спадкоємець, а представником може бути будь-хто, кому довіряє. Виходячи з того, що довіра в цьому делікатному питанні це важливо, то багато дзвонять нам і довіреність на оформлення спадщини видають на ім'я нашого юриста.

Довіреність на вступ в спадок по контексті форми і змісту не ставиться в залежність від того, передається спадщину за законом або за заповітом. Нотаріус перевірить всі документи і видасть доручення. І все. Ви спокійно живете своїм життям, а процес відкриття, оформлення, вступу і прийняття спадщини успішно проходить. Але, як і всюди, є нюанси про які необхідно знати.

 

Якого юриста краще записати в довіреність на оформлення спадщини?

Ви повинні розуміти всю важливість доручення від вашого імені. У довіреності буде вказано весь обсяг повноважень представника. Якщо ви уважно не прочитаєте текст довіреності і не усвідомлюєте обсяг повноважень, то можете мати проблеми. Адже людина, яка буде від вашого імені брати участь у процесі успадкування також може принести вам чимало клопоту.

Одна рядок, внесений в довіреність на вступ в спадок, де зазначено, що довірена особа має право розпоряджатися майном, може відібрати у вас весь спадок. Щоб убезпечити себе від непорозумінь і вберегти нерви завжди уважно вивчайте довіреність.

Можливо ви нам не зателефонуєте або не у нас замовите послугу по комфортному прийняття спадщини, але в будь-якому випадку майте справу тільки з перевіреними порядними юристами.

 

Дії довіреної особи

Юрист, отримавши довіреність на оформлення спадщини, зазвичай робить ряд наступних юридично значимих дій:

  • Оформляє спадкові права на майно;
  • Оформляє державну реєстрацію права власності;
  • Отримує свідоцтво про спадщину;
  • Отримує гроші в банках в порядку спадкування;
  • Може подавати від вашого імені позови і різного роду заяви;
  • Представляє вас у всіх питаннях як з юридичними, так і з фізичними особами.

За допомогою довіреності на спадок можна не тільки прийняти спадщину, але також через представника можна відмовитися від спадщини зовсім або на користь іншого спадкоємця (або спадкоємців). Але в такому разі в довіреності повинно бути чітко прописано всі дозволені вами варіанти дій вашої довіреної особи.

Тепер, знаючи загальні положення прийняття спадщини (враховуючи доручення на оформлення спадщини) Ви можете нам сміливо телефонувати. Економні і швидкі дії зі знанням закону вбережуть вашу спадщину. Вже багато людей проконсультувалися у нас по спадковим питань, передавши на нас весь процес успадкування і грамотно його зберігши. Ми ж в свою чергу передамо вам вашу спадщину і навіть постараємося її примножити.

Віра Швадчак, юрист

­Свяжитесь с нами

Если у Вас есть вопросы, то задайте их нам, используя эту форму.

Відео

Відгуки кліентів
Відгуки кліентів
Василь Масюк на каналі Інтер
Вебінар сімейного адвоката Василя Масюка "5 секретів гармонічних відносин у шлюбі"
Василь Масюк про те, чому потрібно дружити з сусідами
Василь Масюк про позовну заяву
Василь Масюк про шлюбний договір
Василь Масюк про ювенальну юстицію
Василь Масюк про деякі аспекти судової реформи