сімейна юридична служба
Василя МАСЮКА

Право подружжя на утримання після розірвання шлюбу

Сімейний кодекс України гарантує право на утримання одного з колишнього подружжя після розірвання шлюбу.

Ця норма носить гарантійний характер і дозволяє захистити права тієї особи, яка, з якихось причин є непрацездатним і таким, що потребує матеріальної допомоги.

 

Право на утримання

Розірвання шлюбу не припиняє права чоловіка на утримання, яке виникло за час шлюбу. Після розірвання шлюбу особа має право на утримання, якщо вона стала непрацездатною до моменту розірвання шлюбу або протягом одного року від дня розірвання шлюбу і потребує матеріальної допомоги і якщо колишній чоловік, колишня дружина може надавати матеріальну допомогу. Один з колишнього подружжя має право на утримання і тоді, коли він або вона стали інвалідом після спливу одного року від дня розірвання шлюбу, якщо інвалідність була результатом протиправної поведінки щодо колишнього чоловіка, колишньої дружини під час шлюбу.

Якщо на момент розірвання шлюбу дружині, чоловікові до досягнення встановленого законом пенсійного віку залишилося не більше п'яти років, вона, він матимуть право на утримання після досягнення цього пенсійного віку, за умови, що у шлюбі вони спільно проживали не менш як десять років.

Якщо в зв'язку з вихованням дитини, веденням домашнього господарства, піклуванням про членів сім'ї, хворобою або іншими обставинами, які мають істотне значення, один із подружжя не мав можливості одержати освіту, працювати, зайняти відповідну посаду, він має право на утримання у зв'язку з розірванням шлюбу, але за умови, що особа потребує матеріальної допомоги і що колишній чоловік, колишня дружина може надавати матеріальну допомогу.

Право на утримання у цьому випадку триває протягом трьох років від дня розірвання шлюбу.

­Свяжитесь с нами

Если у Вас есть вопросы, то задайте их нам, используя эту форму.

Відео

Відгуки кліентів
Відгуки кліентів
Василь Масюк на каналі Інтер
Вебінар сімейного адвоката Василя Масюка "5 секретів гармонічних відносин у шлюбі"
Василь Масюк про те, чому потрібно дружити з сусідами
Василь Масюк про позовну заяву
Василь Масюк про шлюбний договір
Василь Масюк про ювенальну юстицію
Василь Масюк про деякі аспекти судової реформи