сімейна юридична служба
Василя МАСЮКА

П'ять кроків до свободи

Отже ... Ви вирішили розірвати шлюб або як кажуть в народі - розлучитися. Що для цього робити? Що ще Ви повинні пройти разом, щоб скоріше звільнитися від таких важких уз шлюбу?

Крок № 1 - Поговоріть. Поспілкуйтеся, зважте всі «за» і «проти». Можливо, у вас не буде розбіжностей, які стосуються дітей і майна. Подумайте над тим, що Ви розділите навпіл. Як краще вчинити, з ким житимуть діти (якщо такі є).
Крок № 2 - Зберіть всі документи. Для того, щоб розлучитися, потрібно зібрати деякі документи. Від свідоцтва про шлюб та про народження дітей до правовстановлюючих документів на нажите майно. Для того, щоб зробити все більш гладко, деякі радяться з нашим юристом. Отримайте консультацію і Ви.
Крок № 3 - Ідіть РАЦС або при наявності дітей в суд, де можуть дати шість місяців для того, щоб подумати - чи варто все-таки розлучатися чи ні.
Крок № 4 - Процес. Якщо ви все ж вирішили іти до суду - процес пройде швидко і безболісно (зазвичай близько місяця). А ось у разі спору, він може затягнутися на дуже тривалий період, який в деяких випадках може обчислюватися в роках.
Крок № 5 - І знову в РАЦС, так-так Вам не здалося. Для більшої певності отримаєте витяг з Реєстру при актовому записі про шлюб, там буде вказано, що шлюб розірвано, а також, можна поставити відповідний штамп у паспорті.

Всього 5 кроків до повної свободи і можливого початку нових відносин. Але перш, ніж до неї йти, почитайте матеріали на нашому сайті і гарненько подумайте, чи потрібно Вам це.

Василь МАСЮК
сімейний адвокат, канд.юрід.наук

­Свяжитесь с нами

Если у Вас есть вопросы, то задайте их нам, используя эту форму.

Відео

Відгуки кліентів
Відгуки кліентів
Василь Масюк на каналі Інтер
Вебінар сімейного адвоката Василя Масюка "5 секретів гармонічних відносин у шлюбі"
Василь Масюк про те, чому потрібно дружити з сусідами
Василь Масюк про позовну заяву
Василь Масюк про шлюбний договір
Василь Масюк про ювенальну юстицію
Василь Масюк про деякі аспекти судової реформи