сімейна юридична служба
Василя МАСЮКА

Домашнє насильство. Нове в законодавстві

Домашнє насильство, це напевно одна з тих проблем, глобальність якої ми визначити не можемо, оскільки масові прояви такого насильства замовчуються і приховуються. Люди, які потрапляють в такі ситуації, не говорять про це, оскільки бояться громадського осуду. Як правило, жертвами в таких випадках стають або жінки або діти.

З історичним розвитком, з глобалізацією, і з певними новітніми підходами до життя, до поняття моральності, та традиціоналізму з кожним роком ця проблема все більше обговорюється, все більше розробляється шляхів до подолання такого явища, та захисту тих осіб, які зазнають домашнього насильства. Україна в даному випадку також не відстає. Так на законодавчому рівні потрібно сказати, що 07.0.1.2018 р. набув чинності важливий Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».  

Сфера дії цього закону охоплює відносини між подружжям, нареченими та колишнім подружжям, також закон поширюється на членів сім’ї та родини (батьки, діти, дід, баба і т. д.).  Основна мета цього закону, це запобігання, ефективне реагування на прояви домашнього насильства, та належне розслідування відповідних фактів домашнього насильства. Потрібно сказати, що відповідний нормативний акт чітко передбачає суб’єктів, які уповноважені здійснювати відповідні дії, і які наділені належними повноваженнями.

Більш детально, я б хотів зупинитись на наданні допомоги особам, які зазнають домашнього насильства. Так, відповідні органи надають постраждалим  інформацію про їхні права, також забезпечують доступ до служб підтримки постраждалих, надають у разі потреби тимчасовий притулок, забезпечують доступ до правосуддя і т.д.. Така допомога надається по місцю звернення постраждалої особи.  Постраждала особа має певний перелік прав, які їй гарантуються законом. Так, до таких прав можна віднести:

- дієвий, ефективний та своєчасний захист від кривдника;

- отримання повної і вичерпної інформації від відповідних суб’єктів захисту;

безоплатне отримання соціальних, медичних послуг та психологічного захисту;

- повага до честі та гідності;

- конфіденційність інформації;

- вибір спеціаліста за статтю;

- відшкодування завданих кривдником матеріальних збитків та ін..

Потрібно сказати, що перелік прав не є вичерпним. Тобто в разі потреби, особа, яка зазнала домашнього насильства, може вимагати від кривдника відшкодування матеріальної та моральної шкоди. Основне змістовно обґрунтувати відповідні вимоги.

Вичерпну і кваліфіковану консультацію з приводу того, куди саме, і як саме звернутись Ви можете отримати у наших фахівців. Ми гарантуємо в разі потреби ефективний та професіональний юридичний супровід.

­Свяжитесь с нами

Если у Вас есть вопросы, то задайте их нам, используя эту форму.

Відео

Відгуки кліентів
Відгуки кліентів
Василь Масюк на каналі Інтер
Вебінар сімейного адвоката Василя Масюка "5 секретів гармонічних відносин у шлюбі"
Василь Масюк про те, чому потрібно дружити з сусідами
Василь Масюк про позовну заяву
Василь Масюк про шлюбний договір
Василь Масюк про ювенальну юстицію
Василь Масюк про деякі аспекти судової реформи