Розлучення і діти, права дитини та батьків після розлучення
Одним з найбільш вразливих моментів при розірванні шлюбу є питання забезпечення прав та інтересів неповнолітніх дітей. Часто батьки, захопившись своїми власними амбіціями, геть-чисто забувають, що вразлива дитяча психіка не в змозі пережити гучний процес розставання власних батьків. Щоб уберегти своє чадо від можливих нервових зривів і депресій, необхідно чітко орієнтуватися в своїх правах по відношенню до дитини після розірвання шлюбу.
Особливості визначення місця проживання дитини
Сімейний кодекс України для кожного з батьків незалежно від того, проживає з ним дитина чи ні, встановлює обов'язок щодо її виховання. Передбачений також обов'язок брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, інвалідністю і т. д.). Разом з тим, законодавство гарантує цілий ряд прав по відношенню до дитини, в тому числі і на спілкування з нею. На практиці нерідко трапляється, що батьки свої обов'язки в ставленні до своїх дітей не виконують або ж внаслідок протистояння іншої сторони не можуть в повній мірі реалізувати свої права.
У тих випадках, коли мирним шляхом не вдається згасити виниклий конфлікт, щоб уникнути невідворотних процесів краще в найкоротші терміни звертатися до фахівця в сімейних питаннях, який здатний посприяти і розставити всі крапки над «і». Грамотне розуміння процесу дозволить сімейному адвокату побачити ті елементи, які в подальшому можуть стати предметом взаємних поступок і дозволять знайти оптимальний баланс між інтересами дитини і кожного з батьків.
Докази вигоди для клієнта
Рішення суду по виграній нами справі про встановлення часу спілкування батька з дитиною натисніть подивитися тут.
Рішення суду по виграній нами справі про присудження дитини батькові дивитися тут.