сімейна юридична служба
Василя МАСЮКА

Вступ до шлюбу

Шлюб - це сімейний союз чоловіка і жінки. Двоє людей усвідомлено роблять свій вибір і вирішують створити сім'ю. Для її зміцнення вони і одружуються.

Начебто все так просто. Красива наречена, плаче мама, галасливий банкет і багато веселощів. Але не тут-то було. Такий величезний життєвий крок також має безліч нюансів.

По-перше, вступити в шлюб можуть тільки особи, які досягли шлюбного віку. Відповідно до Сімейного кодексу України - це 18 років.

По-друге, шлюб ґрунтується на вільній згоді чоловіка і жінка. Змушувати це робити ніхто не має права. Це в Індії батьки вибирають нареченого-наречену для свого чада.

Для того, щоб шлюб був юридично оформлений, його потрібно зареєструвати в РАГСі. Державна реєстрація встановлена ​​для забезпечення стабільності відносин між чоловіком і дружиною, охорони прав та інтересів подружжя, їхніх дітей та інше. Державна реєстрація завірена Свідоцтвом про шлюб. З цього моменту у молодих людей виникає цілий ряд прав і обов'язків, як майнового, так і немайнового характеру, по відношенню один до одного.

Заява про реєстрацію шлюбу подається жінкою та чоловіком в будь-який РАГС. Це повинно робитися особисто кожним з майбутнього подружжя.
Працівники РАГС знайомлять нареченого і наречену з їх правами та обов'язками, як майбутнього подружжя. Пара, в свою чергу, зобов'язана попередити один одного про стан свого здоров'я. У разі, якщо це приховати - буде підстава для визнання недійсності шлюбу.

Шлюб реєструється після одного місяця від дня подачі заяви. Якщо наречена вагітна, народилася дитина або інші причини - шлюб реєструється в день подачі заяви.

Це все відбувається в РАГСі або ж в будь-якому іншому місці за заявою подружжя.

­Свяжитесь с нами

Если у Вас есть вопросы, то задайте их нам, используя эту форму.

Відео

Відгуки кліентів
Відгуки кліентів
Василь Масюк на каналі Інтер
Вебінар сімейного адвоката Василя Масюка "5 секретів гармонічних відносин у шлюбі"
Василь Масюк про те, чому потрібно дружити з сусідами
Василь Масюк про позовну заяву
Василь Масюк про шлюбний договір
Василь Масюк про ювенальну юстицію
Василь Масюк про деякі аспекти судової реформи