сімейна юридична служба
Василя МАСЮКА

Що робити, якщо не платять аліменти

Можна купити пласкогубці, битку, чи залізну арматура, як казала нам одна клієнтка. Проте жерти жартами, а в такій ситуації опиняються багато.

Припинення права на аліменти у зв'язку з набуттям права власності на нерухоме майно

Той з батьків, з ким проживає дитина, і той із батьків, хто проживає окремо від неї, з дозволу органу опіки та піклування можуть укласти договір про припинення права на аліменти для дитини у зв'язку з передачею права власності на нерухоме майно (житловий будинок, квартиру , земельну ділянку тощо).

Надання тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів

Якщо місце проживання або перебування батьків невідоме, або вони ухиляються від сплати аліментів, або не мають можливості утримувати дитину, дитині призначається тимчасова державна допомога, яка не може бути менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Доходи з яких не утримуються аліменти

Доходи з яких не утримуються аліменти.

Чим загрожує несплата аліментів?

Дуже часто при виникненні аліментних зобов'язань виникають питання їх невиконання: несплати, часткової оплати і т.п., які на сьогодні об'єднуються загальним терміном «ухилення від сплати аліментів».

Припинення права на утримання за домовленістю подружжя

Дружина, чоловік повинні матеріально підтримувати один одного. Право на утримання (аліменти) має той із подружжя, який є непрацездатним, потребує матеріальної допомоги, за умови, що другий з подружжя може надавати матеріальну допомогу.

Що бере до уваги суд при призначенні аліментів

Розлучення батьків не звільняє їх від відповідальності за майбутнє і добробут дітей в період дорослішання і це стосується  сплати аліментів, але чинне законодавство передбачає ряд обставин у зв'язку, з настанням яких суд може прийняти рішення про зменшення аліментів.

Способи стягнення аліментів

Аліменти (від лат. Alimentum - харчування) - кошти (грошима або натурою) для харчування (змісту), які закон зобов'язує виплачувати одного з подружжя іншому, батька - неповнолітній дитині, дорослої дитини - літньому батькові, і т.д.

­Свяжитесь с нами

Если у Вас есть вопросы, то задайте их нам, используя эту форму.

Відео

Відгуки кліентів
Відгуки кліентів
Василь Масюк на каналі Інтер
Вебінар сімейного адвоката Василя Масюка "5 секретів гармонічних відносин у шлюбі"
Василь Масюк про те, чому потрібно дружити з сусідами
Василь Масюк про позовну заяву
Василь Масюк про шлюбний договір
Василь Масюк про ювенальну юстицію
Василь Масюк про деякі аспекти судової реформи