сімейна юридична служба
Василя МАСЮКА

Правові наслідки усиновлення

З моменту здійснення усиновлення припиняються особисті та майнові права і обов'язки між батьками та особою, яка усиновлена, а також між нею та іншими її родичами за походженням.

При усиновленні дитини однією особою ці права та обов'язки можуть бути збережені за бажанням матері, якщо усиновлювачем є чоловік, або за бажанням батька, якщо усиновлювачем є жінка.

Якщо після смерті одного з батьків дитини або розірвання шлюбу з особою, визнаною судом недієздатною, а другий з батьків дитини вступив у повторний шлюб і його дружина, чоловік у повторному шлюбі бажають усиновити дитину, баба, дід дитини з боку батьків, хто помер або визнаний недієздатним , рідні брати, сестри дитини мають право подати до суду заяву про збереження між ними та дитиною, яку усиновлюють, правового зв'язку.

Суд розглядає таку заяву одночасно із заявою про усиновлення і задовольняє його, якщо це відповідає інтересам дитини.

 

Права які виникають при усиновленні

З моменту усиновлення виникають взаємні особисті немайнові та майнові права і обов'язки між особою, яка усиновлена ​​(а в майбутньому - між її дітьми, внуками), та усиновлювачем і його родичами за походженням.

Усиновлення надає усиновителю права і накладає на нього обов'язки щодо дитини, яку він усиновив, у такому ж обсязі, який мають батьки щодо дитини.

Усиновлення надає особі, яку усиновлено, права і накладає на неї обов'язки щодо усиновлювача у такому ж обсязі, який має дитина щодо своїх батьків.

Відео

Відгуки кліентів
Відгуки кліентів
 Василь Масюк - інтерв'ю з суддею Верховного Суду
Василь Масюк на каналі Інтер
Василь Масюк про те, чому потрібно дружити з сусідами
 Василь Масюк - інтерв'ю з чемпіоном світу
Василь Масюк про шлюбний договір
Василь Масюк про ювенальну юстицію
 Вебінар сімейного адвоката Василя Масюка "5 секретів гармонічних відносин у шлюбі"