сімейна юридична служба
Василя МАСЮКА

Як ділити майна подружжя, придбане на подаровані гроші

Кажуть, шлюби укладаються на небесах. Однак в разі його розірвання виникає ряд "земних" проблем. Одна з таких - розділ майна при розлученні.

Чоловік і дружина живуть разом і в будь-якому випадку наживають спільне майно. Дане майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності і підлягає розподілу. Це загальновідоме правило, передбачено Сімейним кодексом.

Складніше розглядати поділ майна, яке було придбано на подаровані молодятам гроші. Зокрема, кошти їхніх батьків. У такому випадку при розділі майна найбільш принципові починають вираховувати, ким і скільки грошей витрачено на ту чи іншу річ з грошей, подарованих саме його батьками. Згодні, що подарунки батьків дійсно є частим джерелом придбання нерухомості, однак суд не бере до уваги такі свідчення, оскільки вони є з процесуальної точки зору неприпустимі. Вся справа в тому, що згідно з п. 5 ст. 719 Цивільного кодексу договір дарування валютних цінностей на суму, що перевищує 50 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян, укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.

Дуже малоймовірно, що процес дарування батьками коштів був оформлений молодятами нотаріально. А законодавством, як бачимо, чітко передбачена обов'язковість нотаріального посвідчення таких подарунків. Таким чином, ніяких доказів, які можна було б використовувати в суді на підтвердження даного факту, немає.

Саме тому, наша вам порада: правильно і своєчасно оформляйте всі документи, що стосуються нерухомості. Це допоможе в майбутньому уникнути будь-яких непорозумінь і проблем.

­Свяжитесь с нами

Если у Вас есть вопросы, то задайте их нам, используя эту форму.

Відео

Відгуки кліентів
Відгуки кліентів
Василь Масюк на каналі Інтер
Вебінар сімейного адвоката Василя Масюка "5 секретів гармонічних відносин у шлюбі"
Василь Масюк про те, чому потрібно дружити з сусідами
Василь Масюк про позовну заяву
Василь Масюк про шлюбний договір
Василь Масюк про ювенальну юстицію
Василь Масюк про деякі аспекти судової реформи