сімейна юридична служба
Василя МАСЮКА

Виникнення права спільної сумісної власності подружжя на майно, що належало дружині, чоловікові

Виникнення права спільної сумісної власності подружжя на майно, що належало дружині, чоловікові.

В разі спільного використання майна, що належить одному з подружжя на праві особистої приватної власності, його стан рідко залишається незмінним. Воно може як погіршуватися, так і поліпшуватися (наприклад, внесення удосконалень за загальний рахунок).

З огляду на цей момент, суд може визнати таке майно об'єктом права спільної сумісної власності. Дохід від цього майна за рішенням суду може бути визнаний об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.

Згідно статті 62 Сімейного кодексу України, якщо майно дружини, чоловіка за час шлюбу істотно збільшилося у своїй вартості внаслідок спільних трудових чи грошових затрат або затрат другого з подружжя, воно у разі спору може бути визнане за рішенням суду об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.

Якщо один із подружжя своєю працею і (або) коштами брав участь в утриманні майна, належного другому з подружжя, в управлінні цим майном чи догляді за ним, то дохід (приплід, дивіденди), одержаний від цього майна, у разі спору за рішенням суду може бути визнаний об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.

Але, при визначенні часток кожного з подружжя, виходячи з принципу справедливості, в суді може враховуватися первісна вартість майна, то наскільки вона змінилася після спільних трудових чи матеріальних витрат або витрат другого з подружжя.

Отже, при поділі такого майна можливе застосування положення, коли при вирішенні спору про поділ майна суд може відступити від принципу рівності часток подружжя за обставин, що мають істотне значення (ч.2 ст.70 Сімейного кодексу України).

­Свяжитесь с нами

Если у Вас есть вопросы, то задайте их нам, используя эту форму.

Відео

Відгуки кліентів
Відгуки кліентів
Василь Масюк на каналі Інтер
Вебінар сімейного адвоката Василя Масюка "5 секретів гармонічних відносин у шлюбі"
Василь Масюк про те, чому потрібно дружити з сусідами
Василь Масюк про позовну заяву
Василь Масюк про шлюбний договір
Василь Масюк про ювенальну юстицію
Василь Масюк про деякі аспекти судової реформи