сімейна юридична служба
Василя МАСЮКА

Чи можна виселити, виписати колишнього чоловіка (дружину) після розлучення

Відносно часто до нас, як сімейних юристів, надходять запитання з приводу виселення колишнього чоловіка або дружини зі своєї квартири, придбаної до шлюбу, подарованої, купленої на свої гроші, отриманої у спадок.

 

Проблемний момент

Найчастіше, проблема криється в тому, що є квартира, в яку був прописаний чоловік / дружина, який після розірвання шлюбу не бажає виселятися в добровільному порядку і зніматися з реєстрації.

Більш того, він постійно їсть їжу з холодильника і продовжує розкидати речі по квартирі (будинку) йому не належить ні на сантиметр. Також він витрачає газ, воду, тепло за які, не особливо то і не платить. Крім того, навіть якщо він не живе, але «прописаний», то купити у вас квартиру з мешканцем ніхто не хоче, а якщо і хоче, то за ціну набагато нижче ринкової.

Також, існуюча проблема перешкоджає створенню нових комфортних відносин з іншою людиною.

 

Як бути і що робити?

Чи не розписуючи законодавчу деталізацію різні правових інститутів визначають правову природу цього явища права користування чужим майном (сервітут та інше), зазначу наступні ряд моментів.

Чоловік (а) прописався в житло в шлюбі і після розірвання шлюбу не живе в ньому. В цьому випадку можна задіяти судову форму захисту свого права власності і зняти з реєстрації людини використовуючи судове рішення.

Чоловік (а) прописався до укладення шлюбу. В такому випадку, можна ставити питання про його виселення незалежно від того, проживає він в чужій квартирі або вже немає.

Чоловік (а) прописався після весілля і продовжує жити після розірвання шлюбу. Якщо у вас ситуація така, то вам не пощастило, оскільки закон не дозволяє виселити людину, яка вселилася в житло як член сім'ї і розірвання шлюбу на це не впливає. Незважаючи на пряму законодавчу заборону, спосіб все ж є, і він полягає в тому, щоб змінити існуючу ситуацію в таку сторону, щоб закон відповів нам «так».

Таким чином, ситуація з виселенням колишнього чоловіка або дружини досить проблематична і в випадках, виникнення «прописати» до себе додому кого-небудь, є сенс проконсультуватися у знаючих людей, як це зробити красиво і правильно.

Василь МАСЮК, адвокат, канд.юрід. наук

Відео

Відгуки кліентів
Відгуки кліентів
 Василь Масюк - інтерв'ю з суддею Верховного Суду
Василь Масюк на каналі Інтер
Василь Масюк про те, чому потрібно дружити з сусідами
 Василь Масюк - інтерв'ю з чемпіоном світу
Василь Масюк про шлюбний договір
Василь Масюк про ювенальну юстицію
 Вебінар сімейного адвоката Василя Масюка "5 секретів гармонічних відносин у шлюбі"