сімейна юридична служба
Василя МАСЮКА

Договір про розподіл майна між подружжям

Розділ майна, за своєю природою, має величезну кількість нюансів і особливостей. Більшість із одружених ніколи обопільно не вдавалися до розділу майна, це питання завжди спричиняло розбіжності і дисонанси.

Для доцільного і вигідного завершення процесу розділу потрібно знати деякі положення, які будуть розглянуті в наступних абзацах цієї статті.
Процес розділу сімейного володіння може бути пройдений і втілений в життя як ще під час шлюбу, так і під час етапу розірвання шлюбу, так і після розлучення. 69-а стаття Сімейного кодексу докладно інформує громадян про це.

 

Договір про розподіл майна між подружжям: способи розподілу

Зателефонувавши до нас, клієнти зазвичай дізнаються цілий ряд вигідних особливостей розподілу майна при наявності обопільної згоди подружжя. У цій замітці розповімо про найбільш типові.

Існує 2 способи поділу майна: судовий і добровільний. Перший, добровільний порядок, є найпоширенішим. Відразу з назви можна зрозуміти, що суть ходу цього процесу побудована на компромісі сторін і, частково за їх згоди.

Всі компроміси подружжя об'єднує один договір, який називається - договір про розподіл майна між подружжям. Чоловік і дружина, які чітко визначилися з поділом майна або його частин, мають повне право укладати цей договір.

Існує спеціальна форма для договору, встановлена ​​Сімейним кодексом. Договір про розподіл майна між подружжям на підставі, якого будемо ділити нерухоме майно (будинок, квартира) повинен бути обов'язково нотаріально завірений.

Якщо розглядати розділ рухомого майна, то ніяких зобов'язань у цьому випадку СК не вводить. При складанні форми договору про розподіл рухомого майна посприяє Цивільний кодекс, а точніше (статті 205-208).

 

Домовленість і договір про розподіл майна між подружжям

Домовленість про розподіл майна може складатися як в шлюбному договорі, так і в спеціально призначеному договорі розділу майна між подружжям. Умови першого відносяться до майна, яке подружжя придбають в майбутньому (яке відсутнє в момент підписання договору), а положення другого стосуються майна, яке належить чоловікові і дружині на праві спільної власності.

Щоб скласти договір про розподіл майна між подружжя обов'язково потрібно мати при собі: паспорт та ідентифікаційні коди подружжя, а також документи на саме майно, що підлягає поділу. А коли ви прийдете до нас на консультацію і розповісте більш детально про свої бажання розподілу, то отримаєте від нас повний перелік документів необхідних для цього. Швидше за все ці документи вже у Вас є, і ми тільки переконаємося в цьому по кожному об'єкту окремо.

До речі, багато юристів дуже рідко мали в житті досвід поділу майна таким шляхом, оскільки, кожен зазвичай спеціалізується на чомусь своєму і у кожного є своє бачення з цього приводу. Ми ж робимо це день у день і можемо Вам навіть в цифрах прорахувати найвигідніший алгоритм.

Отже, перш ніж використовувати договір поділу майна між подружжям, а також легко і взаємовигідної розділити майно бажано грунтовно підготуватися.
Зателефонувавши нам вже зараз і дізнавшись, як це вигідніше зробити у вашій ситуації, Ви заощадите час і гроші вже завтра.

Зубченко Катерина

­Свяжитесь с нами

Если у Вас есть вопросы, то задайте их нам, используя эту форму.

Відео

Відгуки кліентів
Відгуки кліентів
Василь Масюк на каналі Інтер
Вебінар сімейного адвоката Василя Масюка "5 секретів гармонічних відносин у шлюбі"
Василь Масюк про те, чому потрібно дружити з сусідами
Василь Масюк про позовну заяву
Василь Масюк про шлюбний договір
Василь Масюк про ювенальну юстицію
Василь Масюк про деякі аспекти судової реформи