Договір про розподіл майна між подружжям
Розділ майна, за своєю природою, має величезну кількість нюансів і особливостей. Більшість із одружених ніколи обопільно не вдавалися до розділу майна, це питання завжди спричиняло розбіжності і дисонанси.
Для доцільного і вигідного завершення процесу розділу потрібно знати деякі положення, які будуть розглянуті в наступних абзацах цієї статті.
Процес розділу сімейного володіння може бути пройдений і втілений в життя як ще під час шлюбу, так і під час етапу розірвання шлюбу, так і після розлучення. 69-а стаття Сімейного кодексу докладно інформує громадян про це.
Договір про розподіл майна між подружжям: способи розподілу
Зателефонувавши до нас, клієнти зазвичай дізнаються цілий ряд вигідних особливостей розподілу майна при наявності обопільної згоди подружжя. У цій замітці розповімо про найбільш типові.
Існує 2 способи поділу майна: судовий і добровільний. Перший, добровільний порядок, є найпоширенішим. Відразу з назви можна зрозуміти, що суть ходу цього процесу побудована на компромісі сторін і, частково за їх згоди.
Всі компроміси подружжя об'єднує один договір, який називається - договір про розподіл майна між подружжям. Чоловік і дружина, які чітко визначилися з поділом майна або його частин, мають повне право укладати цей договір.
Існує спеціальна форма для договору, встановлена Сімейним кодексом. Договір про розподіл майна між подружжям на підставі, якого будемо ділити нерухоме майно (будинок, квартира) повинен бути обов'язково нотаріально завірений.
Якщо розглядати розділ рухомого майна, то ніяких зобов'язань у цьому випадку СК не вводить. При складанні форми договору про розподіл рухомого майна посприяє Цивільний кодекс, а точніше (статті 205-208).
Домовленість і договір про розподіл майна між подружжям
Домовленість про розподіл майна може складатися як в шлюбному договорі, так і в спеціально призначеному договорі розділу майна між подружжям. Умови першого відносяться до майна, яке подружжя придбають в майбутньому (яке відсутнє в момент підписання договору), а положення другого стосуються майна, яке належить чоловікові і дружині на праві спільної власності.
Щоб скласти договір про розподіл майна між подружжя обов'язково потрібно мати при собі: паспорт та ідентифікаційні коди подружжя, а також документи на саме майно, що підлягає поділу. А коли ви прийдете до нас на консультацію і розповісте більш детально про свої бажання розподілу, то отримаєте від нас повний перелік документів необхідних для цього. Швидше за все ці документи вже у Вас є, і ми тільки переконаємося в цьому по кожному об'єкту окремо.
До речі, багато юристів дуже рідко мали в житті досвід поділу майна таким шляхом, оскільки, кожен зазвичай спеціалізується на чомусь своєму і у кожного є своє бачення з цього приводу. Ми ж робимо це день у день і можемо Вам навіть в цифрах прорахувати найвигідніший алгоритм.
Отже, перш ніж використовувати договір поділу майна між подружжям, а також легко і взаємовигідної розділити майно бажано грунтовно підготуватися.
Зателефонувавши нам вже зараз і дізнавшись, як це вигідніше зробити у вашій ситуації, Ви заощадите час і гроші вже завтра.
Зубченко Катерина