сімейна юридична служба
Василя МАСЮКА

Коли після розлучення можна подавати позовну заяву про розподіл майна подружжя

Кожного хто мав справу з розірванням шлюбу або принаймні подумував про його припинення цікавить питання «шлюбного майна». Це і зрозуміло, бо немає бажання кому-небудь залишати те, в що вкладали свої сили і енергію.

Зазвичай деякі наші клієнти телефонують нам і замовляють послугу тільки розірвати шлюб, а майно ділити не бажають. Це відбувається по ряду причин.

 

Помилки й позов про поділ майна подружжя

  1. Небажання походить від переконання, що потрібно подати спочатку позов про розлучення і тільки після розірвання шлюбу закон дозволяє подавати позов про поділ майна подружжя. Насправді це не так. Закон дозволяє одночасно подати позов про розлучення і розподіл майна. Іншими словами, можна з'єднати ці дві вимоги в одній позовній заяві. Це значно заощадить час і гроші, які ви заплатите юристу за юридичний супровід цих питань.
  2. Вважають, що розділ майна не варто піднімати одночасно з розлученням, оскільки це затягне саме розлучення. Дійсно це так, але частково. Якщо хочете, щоб це не було взаємопов'язано, то визначайтеся з юристом про подачу двох окремих позовів - про розлучення і про розподіл. В такому випадку це будуть дві різні справи, які розглядатимуться швидше за все  двома різними суддями хоча і не факт, але в будь-якому випадку, це прискорить процес розлучення.
  3. Деякі вважають, що майно, нажите в шлюбі їм не належить, оскільки воно зареєстровано на другого з подружжя або куплено на його зарплату. Це далеко не так. У цьому моменті майно теж є загальним і ставити питання про їх розподіл цілком резонно.


Термін позовної давності розділу майна після розлучення

Також, досить-таки, часто у нас цікавляться про терміни, в рамках яких подається позов і поділ майна подружжя.

Можливо, для вас це буде новина, але ділити майно можна вже будучи в шлюбі.

Що стосується терміну після розлучення, то він до розлучення взагалі не має ніякого відношення. Що це означає?

Вважати термін позовної давності потрібно з моменту відчуження спільного майна другим з подружжя, і він дорівнює три роки. Тобто, після розлучення нажита квартира в шлюбі так і буде загальною, як буде і через десять років після розлучення. Це означає, що і по закінченню цього часу ми зможемо розділити це майно.

Якщо ж цю загальну квартиру якимось чином екс-дружині вдасться продати, то ось в цьому випадку, є якраз три роки, щоб вирішити питання по розділу цієї загальної квартири.

 

Позов про поділ майна подружжя

Інструментом для розділу майна є відповідна позовна заява. Від правильності підготовки і написання цього найважливішого документа залежить те, скільки майна у вас за підсумком залишиться.

Коли ви до нас зателефонуєте і замовите послугу по розподілу майна, то для того, щоб у вас його було побільше юристу потрібні будуть копії документів на це майно. Надання цих паперів значно прискорить роботу і більш гарантовано посприяє виявлення загального майна яке поділяється.

А якщо немає документів на майно на руках? Це для нас не проблема. Зараз мало-помалу почали відкриватися міністерством юстиції реєстри про право власників, і ми можемо прямо в нашому офісі отримати інформацію про те, яке майно зареєстровано за вашою другою половиною. Хоча, слід зазначити, що не все воно можливо потрапило до реєстру, і ми також будемо робити адвокатські запити в той орган, який раніше займався реєстрацією права власності. Зазвичай це БТІ.

 

Зразок позовної заяви про поділ майна подружжя

Як ви вже, напевно, здогадалися, читаючи цю корисну замітку, що завантажувати зразок позовної заяви і намагатися самому особисто ділити майно буде марною тратою часу. У той час як позовну заяву про розлучення ви можете ще спробувати скласти і величезна кількість людей таки робить, то позовну заяву з приводу поділу майно навряд чи.

І як ви розумієте, справа як в правильності його складання, так і в пошуку всього спільного майна, а також в обґрунтуванні, що воно є спільним.

Прочитавши цю замітку ви стали на рівень розумнішими і перед тим, як будете нам дзвонити і замовляти послугу по розділу майна, то будете мати уявлення про вигоди, які можете отримати. Телефонуйте вже.

Василь МАСЮК, сімейний адвокат

­Свяжитесь с нами

Если у Вас есть вопросы, то задайте их нам, используя эту форму.

Відео

Відгуки кліентів
Відгуки кліентів
Василь Масюк на каналі Інтер
Вебінар сімейного адвоката Василя Масюка "5 секретів гармонічних відносин у шлюбі"
Василь Масюк про те, чому потрібно дружити з сусідами
Василь Масюк про позовну заяву
Василь Масюк про шлюбний договір
Василь Масюк про ювенальну юстицію
Василь Масюк про деякі аспекти судової реформи