сімейна юридична служба
Василя МАСЮКА

Як отримати Грін карту (Green Card) в США по одруженню

Досить часто, як наслідок укладання шлюбу виникають питання про процедуру отримання Грін карти в США.

Грін карта дає право постійного перебування в США строком на 2 роки. В даному випадку перебуваючи на законних підставах в США ви не будете громадянином США.

Коли два роки пройдуть, за кілька місяців до закінчення, потрібно буде подати за новою заявку на продовження дії Грін карти. Повторно Грін карта видається вже терміном на 10 років.

Вже після 3 років з моменту отримання Грін Карти можна збирати документи на отримання громадянства США.

Якщо жінка планує вийти заміж у США, то порядок перебування в США досить таки схожий з аналогічними в інших країнах. Тобто, для укладення шлюбу ви можете перебувати на території країни навіть на підставі туристичної візи.

Слід зазначити, що укласти можна перебуваючи у себе на батьківщині отримавши візу нареченої для укладення шлюбу в США, також можна вийти заміж перебуваючи в якості туриста і вже потім змінити свій юридичний статус отримавши Грін карту.

Велика кількість наречених спочатку отримує візу нареченої.

 

Як отримати візу нареченої США

Для отримання, оформлення візи нареченої слід зробити ряд юридично значущих дій, спрямованих на те, щоб підтвердити владі США про підготовку весілля.

В даному випадку мова йде про надання доказів про майбутню весільної церемонії, а також необхідності дотримання ряд вимог.

Наприклад, укласти шлюб потрібно буде протягом 90 днів. Уже після укладення шлюбу можна буде подати заяву на постійне місце проживання в США.

Слід зазначити, що якщо наречена має дітей від попереднього шлюбу, то вони теж можуть отримати право на постійне місце проживання в США.

Якщо протягом 90 днів шлюб не буде укладено, то цей строк не продовжується і «наречена» повинна виїхати з США, або ж вона буде депортована в примусовому порядку, з подальшими негативними наслідками по наданню імміграційних пільг США.

 

ЕТАПИ ОТРИМАННЯ ГРІН КАРТИ

Отримання ліцензії на шлюб. Так-так, законодавство США передбачає необхідність отримати ліцензію для укладення шлюбу. У кожному штаті відповідна процедура плюс-мінус відрізняється. Зазвичай потрібно подати документ посвідчення особи, можливо документ, що підтверджує попереднє розірвання шлюбу, отримати номер соціального забезпечення (Sosial Security Number), сплатити певну суму (до 100 дол.).

Реєструємо шлюб. Отримавши ліцензію на шлюб потрібно його зареєструвати у відповідному органі реєстрації (зазвичай в суді). Після реєстрації шлюбу необхідно отримати саме свідоцтво про шлюб (візьміть кілька його копій).

Подаємо заявку про зміну статусу (безпосередньо отримання Грін карти). Для отримання Грін Кари необхідно заповнити наступні документи:

 1. Петиція чоловіка. Чоловік особисто заповнює відповідний формуляр.
 2. Заява про реєстрацію на постійне місце проживання.
 3. Інформацію про біографію із зазначенням місця проживання за останні 5 років.
 4. Аффідевіт про матеріальну підтримку, який заповнюється чоловіком (громадянином США)
 5. Прохання про дозвіл на роботу
 6. Медична довідка. Видається в найближчим медичним закладом, що має на це право. Слід звернути увагу, що отримання довідки, це платна процедура і вартість може бути кілька сотень доларів.
 7. Документи, що доводять справжність намірів. У цьому випадку закон не обмежує по кількості і видах документів, що підтверджують шлюбно-сімейні відносини. Зазвичай це спільні фото, особисте листування, квитки на літак, квитанції про бронь готелів, листи від родичів і друзів про правдивість відносин і т.п.
 8. Шість кольорових фотографій (для подружжя).
 9. Перекладена на англійську копія свідоцтва про народження.
 10. Копія закордонного і внутрішнього паспорта рідної країни.
 11. Свідоцтв про шлюб.
 12. Форма I-94. Папір, видана на кордоні при в'їзді в США.
 13. Довідка про відсутність судимості у своїй рідній країні.

Здати відбитки пальців. Через деякий час також потрібно буде здати відбитки пальців, крім того, вам дадуть дозвіл на роботу у вигляді окремого документа.

Співбесіда в імміграційному офісі це фінальний етап на якому спеціально навчений офіцер служби буде задавати ряд питань, спрямованих на підтвердження правдивості ваших документів, відносин та ін.

Вручення карти. Грін карта надсилається поштою і, якщо все добре, то через пару тижнів після співбесіду ви виявите її в себе в поштовій скриньці.

Василь МАСЮК, сімейний адвокат,

­Свяжитесь с нами

Если у Вас есть вопросы, то задайте их нам, используя эту форму.

Відео

Відгуки кліентів
Відгуки кліентів
Василь Масюк на каналі Інтер
Вебінар сімейного адвоката Василя Масюка "5 секретів гармонічних відносин у шлюбі"
Василь Масюк про те, чому потрібно дружити з сусідами
Василь Масюк про позовну заяву
Василь Масюк про шлюбний договір
Василь Масюк про ювенальну юстицію
Василь Масюк про деякі аспекти судової реформи