сімейна юридична служба
Василя МАСЮКА

Як підготуватися до виїзду на ПМЖ

Все більше і більше співвітчизників бажає знайти краще життя в іншій країні. Прикладаючи чимало сил вони хочуть зробити це економніше, швидше і без зволікань.

Як показує наша практика, то повністю порвати Батьківщиною не завжди виходить, найчастіше вона не хоче відпускати своїх дітей.

У цій замітці дам пораду про те, яким чином зробити свою відсутність в рідній країні більш комфортним і безпечним.

 

Негативні моменти при виїзді на ПМЖ

  1. Їдучи далеко (наприклад, на ПМЖ в США, Канаду) або не так щоб дуже (на ПМЖ в Францію, Німеччину, Італію, Польщу), завжди хочеться зробити так, щоб без потреби, не плановано вже більш. Воно і зрозуміло, нова робота, сім'я можуть перешкоджати зробити це швидко, вчасно.
  2. Якщо вдома залишилося певне майно, то з часом може виникнути необхідність його продати, подарувати. Ясна річ, що зробити відчуження через океан швидко не вийде.
  3. Якщо будь-хто подасть на вас до суду (сусіди, з минулої роботи, податкова, міграційна служачи і т.п., то також потрібно буде забезпечити свою явку в суд. Часто буває, що квартиру виїхавши на ПМЖ здають, а нові мешканці підтоплюють сусідів знизу, які в свою чергу звертаються з позовом саме до власника (людина виїхала на ПМЖ).
  4. Потреба взяти певні довідки, папери в органах державної влади. Часто, виїхавши на ПМЖ звертаються до нас за допомогою в отриманні довідок, дублікатів, виписок та реєстрів РАЦСу, реєстраційної служби, архівів і тп.

 

Що зробити

Одним із способів забезпечити юридичну присутності на батьківщині це залишити на свою людину довіреність. Не обов'язково щоб це був юрист, головне, щоб ви вірили цій людині. Довіреність зробіть з правом передоручати і ваш друг (подруга) в будь-який час, при необхідності зможе звернутися за кваліфікованою юридичною допомогою до адвоката.

Більш того, по секрету поділюся з вами ще однією фішкою. Вам не обов'язково робити довіреність і відразу вручати в руки вашому повіреному. Залиште довіреність в затишному місці і тільки в разі потреби повідомте місце її розташування. Таким чином, ви будете спати спокійніше знаючи, що на підставі цієї довіреності ніхто нічого не буде робити без вашого відома.

Василь МАСЮК, сімейний адвокат, канд.юрид. наук

­Свяжитесь с нами

Если у Вас есть вопросы, то задайте их нам, используя эту форму.

Відео

Відгуки кліентів
Відгуки кліентів
Василь Масюк на каналі Інтер
Вебінар сімейного адвоката Василя Масюка "5 секретів гармонічних відносин у шлюбі"
Василь Масюк про те, чому потрібно дружити з сусідами
Василь Масюк про позовну заяву
Василь Масюк про шлюбний договір
Василь Масюк про ювенальну юстицію
Василь Масюк про деякі аспекти судової реформи